Atlas Proje müşterilerinin talep ve beklentiler doğrultusunda, zaman ve maliyet hesapları yaparak, müşterilerine en uygun taşımacılık alternatiflerini sunar.

Farklı servisler bir araya getirilerek TIR & uçak, uçak & gemi, gemi & uçak, TIR & demiryolu & gemi gibi taşımacılık hizmetleri verir. Avrupa ülkeleri, Türkmenistan, Moldovya, Bulgaristan ve Romanya üzerinden Amerika ve Kanada için TIR & uçak kombine taşımacılık hizmeti veren Atlas Proje, karayollarından limanlara, limanlardan karayollarına geçişler de sağlar.

Atlas Proje müşterilerinin talep ve beklentiler doğrultusunda, zaman ve maliyet hesapları yaparak, müşterilerine en uygun taşımacılık alternatiflerini sunar.

Farklı servisler bir araya getirilerek TIR & uçak, uçak & gemi, gemi & uçak, TIR & demiryolu & gemi gibi taşımacılık hizmetleri verir. Avrupa ülkeleri, Türkmenistan, Moldovya, Bulgaristan ve Romanya üzerinden Amerika v

Atlas uluslararası Nakliyat Proje Taşımacılığı olarak dünyanın önde gelen acenteleriyle yapılan anlaşmalar doğrultusunda, ithalat ve ihracatta sorunsuz, hızlı ve güvenli karayolu taşımacılığını gerçekleştirir. Almanya, Hollanda, İskandinavya, İtalya, İngiltere, Avusturya, Fransa, Yunanistan ve Polonya başta olmak üzere tüm Avrupa, Asya hattında ve tüm Ortadoğu hattında hizmet veren Atlas Proje, haftalık direkt ve aktarmalı seferlerle, yüklerinizi dilediğiniz yerden alıyor ve dilediğiniz adrese ulaştırır.

Halen devam etmekte olan Orta doğu Proje taşımalarında müşterilerimizin tüm sorumluluğunu üzerimize alarak en uygun maliyetlerde ve kalitede hizmet veren Atlas Proje Taşımacılığı kuruluş itibari ile de proje taşımalarınızda firmanızın nakliyecisi misyonu ile çalışmalarına devam edecektir.

Türkiye’den İsrail, Kanada ve Amerika’ya direkt, ayrıca Barcelona üzerinden tüm dünyaya ağırlıklı olarak İspanya, İtalya ve Amerika olmak üzere tüm dünyadan Türkiye’ye güçlü tedarik zincirimiz ile liman ve kapı teslimi, FCL ve LCL taşımacılığın yanı sıra TIR + gemi, uçak + gemi veya tren + gemi ile alternatif taşıma hizmetleri sunulmaktadır.

Balkanlar, Orta Avrupa ve Ortadoğu (Suriye, İran, Irak)’ya/ dan demiryolu taşımacılığını gerçekleştiren Atlas Proje, önceden belirlenmiş taşıma sürelerine uygun olarak, ürünlerinizi dilediğiniz yerden alıyor ve yine dilediğiniz adrese teslim ediyor. Güvenli olması, ağır yük taşımacılığına uygunluğu, sabit transit süresi ve hava koşullarından etkilenmemesi nedenleriyle tercih edilen demiryolu taşımacılığı kapsamında Atlas Proje, proje yüklerinin taşınması, ürünlerin tüm gümrük taşıma ve elleçleme işlemlerinin tamamlanmış halde sunulduğu fuar taşımacılığı ve AĞIR YUK taşımacılığının yanı sıra, gümrükleme ve lojistik hizmetler danışmanlığını da gerçekleştirir.

Gemi kiralama ve brokerlik alanında deneyimli kadrosuyla dünya çapında en iyi hizmeti verme gayretindedir. Yakın temasta olduğumuz müşteri ailemiz içinde bulunan tanınmış Türk ve yabancı firmalara, sözleşmeli veya seferlik taşıma bazında Karadeniz, Akdeniz, Rusya ve Kontinant limanları başta olmak üzere tüm dünya limanlarında açık ve dökme yük için gemi bağlantıları gerçekleştirmekteyiz. Cezayir, Libya, Tunus başta olmak üzere birçok Ortadoğu ülkelerine yüklemeleri devam eden müşterilerimiz için açık yük seferlerimiz devam etmektedir. Firmaların part kargo yüklerini birleştirerek istedikleri ülkelere gemi kiralayıp daha cazip navlunlarda yüklemelerinizi ATLASPROJE olarak güvenle taşımaktayız.

Konteyner ve Normal Tır standartlarında sevkiyatı mümkün olmayan her türlü kargonun, karayolu ve denizyoluyla özel ekipman gerektiren sevkiyatı için Low-Bed treyler , Flatrack / Opentop konteyner ve gemi kiralama bazında açık yük taşımacılığı gerektiren sevkiyatlarınız için en uygun çözümler en uygun maliyetlerde firmaların hizmetlerine sunmaktayız.

Sürekli olarak kendini geliştiren Atlas Proje, müşteri ihtiyacına yönelik hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş bir firmadır ve bu nedenle kendi bünyesinde çağdaş ve kapsamlı bir sigorta hizmetini de müşterilerine sunar.

Bu hizmeti ile sektöründe fark yaratan Atlas Proje ,müşteri yükünün sigortalanmasını sağlamakla kalmamış; hızlı ve eksiksiz hasar ödemesi ile güvenilir ve öncü bir sigorta organizasyonunu da sektörün hizmetine sunmuştur.

ATLAS PROJE tecrübeli kadrosu ve güçlü acente ağı ile dünyanın tüm büyük limanlarından, konteyneri tam olarak dolduran veya doldurmayan yüklerinizin taşımacılığını, güçlü bir servis ile müşterilerine sunar. Birçok Line ile yapılan özel kontratlar ve avantajlar sayesinde özel fiyatlarını müşterilerine sunar. Türkiye üzerinden transit konteyner taşıması (Türkmenistan , Romanya, Moldovya , Bulgaristan vb ülkelerden gelen malları Türkiye üzerinden transit işlemleri yaparak dünyaya gönderir)

Güvenlik açısından her türlü parça yüklerin Atlas proje çalışanları gözetiminde sağlam hasarsız ve eksiksiz yüklenmesi sağlar. Yüklerinizi gerektiğinde kapıdan kapıya kadar taşır.

«Tüm Ortadoğu ülkelerine Parsiyel /Komple karayolu/denizyolu/hava yolu ithalat/ihracat servisi ile Dubai Suriye , Ürdün, Irak ve İran’a Komple Tır ve Haftalık karayolu parsiyel ihracat servisi; DUBAİ PROJE KARGOLARIMIZ HALEN DEVAM ETMEKTE»Afganistan ve Irak gibi savaş bölgelerine sürekli kara yolu ve charter uçak proje taşımalarımız devam etmektedir»

«Tüm Avrupa, Rusya, BDT ülkeleri, Türk Cumhuriyetlerine Denizyolu, demiryolu ve karayolu ile komple / parsiyel İTHALAT ve İHRACAT servislerimiz»

«Uzakdoğu ve Amerika gibi denizaşırı ülkelere Komple / Parsiyel denizyolu ihracat sevkiyatları ve bu bölgelerden denizyolu ile Komple / Parsiyel ithalat servisi»

«Dünyanın her noktasına yurt dışı acenta ağımızla “Multimodal” opsiyonlu taşıma servisi ve aynı sistemle dünyanın her noktasından gümrükleme hizmetleride dahil edilerek ithalat nakliyeleri»

«Low-Bed ve sal kasa araçlarımızla yurtiçi-yurt dışı nakliye organizasyonu»

Atlas Proje consisting number of companies and representative offices in Turkey, UK, UAE and IRAN established in 2003 and lately opened its office in Middle east on 2014 in UAE, Ajman.

Atlas Proje is an international trading company providing resources and energy supplies as well as expert consultancy services in relation to supply-chain management services. We are small enough to care yet big enough to cope.

We also act as business consultants in the management of product movement for a diverse range of goods throughout the Europe, Asia and Africa. Whether its petroleum products or mining resources we can assist end users and traders to access to the most reliable and trusted supply of resources. The services we offer include strategic sourcing, supplier management, Supply Chain Rationalization and transportation operations
management. We can also review, plan and assist the processes of your business as well as offering consultancy in relation to a diverse range of products.

With our long lasting experience in the business of Petroleum and Mining resources and our strong networking position which has been developed through strategic sources from EU and the Middle East, we can offer you the opportunity to join our ever expanding international portfolio.

Crude Oil and Condonsate:

ATLAS and its international allies have a highly reputable portfolio of number of trades and Supply Chain Rationalization of Crude oil and gas condonsate from Middle east and African suppliers.

We can assist in procurement of following of feedstock materials:

 1. Light Crude Oil
 2. heavy Crude Oil
 3. Gas Condonsate

We can provide and assist to procure from major suppliers in Africa( e.g. Nigeria), Europe (Russia) and Middle East and South America (OPEC).

Petroleum By Products:

By products have been majority of trades in ATLAS GROUP and therefore, ATLAS has become a highly regarded brand in the middle east market for such products. We have number of allocations and contract with medium size and private refineries in the Mideast and East Asia to supply the product. Any preferencesandany specification is required, can be produced through our own network of refineries and manufacturer across the region.

 • Diesel, D2, Gasoil, MGO
 • Fuel Oil, HSFO, LSFO, M100, M80, Cst180, Cst280, Cst380
 • LPG, any combination of Propane and Butane
 • Bitumen, 60-70,80-100, 85-100, 220
 • Gasoline, RON 82-98
 • Naphtha
 • Petrochemical Products:

ATLAS has also have relatively good background in supply and trade of petrochemical products:

 • Polymers: PP, PE, PS, PVC, PET
  Aromatics: Toluene, Para Xylene, Ortho-Xylene, Benzene
  Chemicals: Methanol, DEG, MEG, LAB, HAB, Crystal Melamine, Acetic Acid, Epoxy Resins, Soda Ash, TDI,Sodium Bicarbonate, Sodium Hypochlorite, Perchlorine, Chlorine, TEG, Sodium Carbonate, Light & Heavy, Nitric Acid, Nitrogen, MTBE,
 • VCM, Hexane, Argone.
  Fertilizers: Prilled / Granulated Urea, Crushed Lump /Granular Sulphur, Ammonium
 • Carbonate, DAP, Ammonium Nitrate, Ammonia Solution, Hydrogen, Anhydrous
 • Liquid Ammonia

METALS:

ATLAS has a defendable portfolio in supply of the number of metal commodities in Middle East, East Asia and Europe. Whether its Ore or by products (e.g ingots, concentrate,.) we progressively have broadened to encompass a wide range of metallurgical and chemical raw materials, by-products, non-ferrous scraps, residues and wastes for downstream use, reclamation and recycling.

Dealing in metals trading namely non-ferrous metals like zinc, copper and aluminium and scrap metals, we are prominent Exporter, Supplier, and Importer of Zinc Ingots, Lead Ingots, Copper Ingots, and Aluminum Ingots. We have been in this business since 2010 and over the years we have carved a niche as one of the most prominent traders in this field. We supply ferrous & non ferrous metal to many prestigious clients situated all over the globe and if you are looking for an experienced and trustworthy company to assist you with your needs, look no further. We carefully research, acquire and ship products and materials to clients all over the world including Europe, Middle-East and the Asia region. We work with lots of reputable companies worldwide and have established a good relationship with clients. The credit for our success in this field goes to our team of highly spirited and skilled staff, which has gained loads of experience in their respective fields. We are a reputable company which has its wings stretched into many other profitable businesses like electronic.